Охриѓанецот А.Д.(24) утрово со нож го повредил Ј.М. 25-годишен државјанин на САД кој престојува во Охрид.

До немилиот настан дошло кога Американецот, се обидел да одбрани девојка која физички била нападната од охриѓанецот. Тогаш напаѓачот извадил нож и му нанел телесна повреда на гостинот од САД.

– Напаѓачот е брзо пронајден и приведен во СВР Охрид, по што следи понатамошна постапка и поднесување на соодветна пријава – информираше портпаролот, Стефан Димоски.