fbpx

Драган Илиевски е нов в.д. директор на Зоолошката градина во Скопје

-

Драган Илиевски е новиот вршител на должност директор на Зоолошката градина во  Скопје назначен од скопската градоначалничка Данела Арсовска, информираат од Град Скопје.

Илиевски има повеќе од 20 години работно искуство на раководни позиции во приватниот сектор. Дипломиран машински инженер е на Машинскиот факултет при Универзитетот “Св. Кирил и Методиј” во Скопје, а има завршено магистерски студии по економија, се наведува во соопштението на Град Скопје.

Илиевски доаѓа на позицијата по разрешувањето на претходниот директор Кристијан Стаменов. Скопската градоначалничка го разреши директорот на 14 јули годинава откако Вистиномер.мк објави дека во скопската зоолошка градина се убиваат коњи и мазги за прехрана на лавовите.

Напишете коментар

Најталентираните млади пијанисти ќе настапат на Денот на пијаното во КИЦ

На 25 и на 29 март, по седми пат ќе биде одбележан Денот на пијаното (Piano Day) во салон 19:19 во Културниот информативен центар (KИЦ). Овој ден ќе биде...
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
free download udemy course
download xiomi firmware
Free Download WordPress Themes
lynda course free download