fbpx

Денеска сончево и студено

-

Умерено до значително облачно ќе биде времето денеска во Македонија, а по одделни котлини ќе има услови за појава на магла во претпладневните часови. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од -4 до 2 Целзиусови степени, а дневната од 4 до 11 степени.

Во Скопје ќе се задржи умерено до значително облачно време, со утринска температура околу нулата и со дневна до 7 Целзиусови степени.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Османи: Оптимист сум дека со новата бугарска влада можеме да отвориме ново поглавје меѓу двете земји

Скрининг процесот со Европската Унија е во тек и се одвива со добра динамика врз основа на што ќе ги добиеме извештаите од скринингот и патоказот за отворање на...
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course
download coolpad firmware
Free Download WordPress Themes
online free course