fbpx

Денеска снег на планините

-

Слаби врнежи од снег денеска ќе провејуваат на ридско-планинските предели во земјава. Во утринските часови ќе биде умерено облачно и нестабилно, со врнежи од дожд, кои попладне ќе престануваат.

Попладне дожд ќе има во северните, северозападните и во североисточните предели, а на места со надморска висина поголема од 800 метри ќе има слаби врнежи од снег. Утринската температура ќе се движи до 8 Целзиусови степени, а дневната ќе достигне 11 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде умерено облачно и нестабилно, со врнежи од дожд и ветровито. Утринската температура ќие достине 5 Целзиусови степени, а дневната до 8 степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Не е точно дека во Австралија има забрана за протести на јавни места

Во Австралија не се забранети јавните протести, како што тврди постот, туку доуредени се начините за тоа како тие може да се спроведуваат, за да не се предизвикува уништување...
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy course
download huawei firmware
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download