fbpx

Денеска почнува „Вино-фест“

-

Од денеска почнува пролетениот „Вино-фест“, кој се одржува четврти пат кај „Веро-центар“ во Скопје.
Фестивалот ќе почне во 18 часот, а ќе трае сè до 1 часот по полноќ.

Денеска главни ѕвезди на програмата се „Хаундс“ и гостинот од Црна Гора – Бојан Маровиќ.

Фестивалот ќе трае до недела 10 мај.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...