fbpx

Денеска конгрес на СДСМ

-

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) денеска ќе го одржи 20. конгрес.

Конгресот ќе се одржи во хотелот „Александар палас“ во Скопје, со почеток во 12 часот.

На конгресот ќе се обрати претседателот на партијата, Зоран Заев, кој по работниот дел ќе ги соопшти и донесените заклучоци и одлуки на делегатите.

На конгресот се очекува да присуствува и поранешниот претседател на партијата, Бранко Црвенковски.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Ковачевски се сретна со Макрон, доби уверување дека Франција ја сака земјава во ЕУ

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Братислава се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. На средбата присуствувал и министерот за надворешни работи Бујар Османи, информираат од владината прес-служба. Премиерот...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy course download free
download huawei firmware
Download WordPress Themes
download udemy paid course for free