fbpx

Денеска ќе врне жолт дожд

-

Времето во земјава денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец. Поради југозападно струење и присуство на прав од Сахара, можно е врнежите да имаат жолта боја.

Утринската температура се движеше меѓу 5 и 10 Целзиусови степени, а дневната температура ќе изнесува од 10 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец. Утринската температура достигна до 10 степени, а дневната температура ќе се искачи до 17 Целзиусови степени.

Утре ќе настапи преодно стабилизирање на времето. Од четврток до недела ќе биде значително потопло, но во попладневните часови ќе биде нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално со поинтензивни процеси.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Ако соученик ве малтретира во вибер група, направете скриншот и пријавете го кај педагогот

Ученик фотографирал соученик во соблекувална пред часот по физичко образование, па потоа фотографијата ја споделил во вибер група во која сите се исмејувале со ученикот-жртва. Девојка споделила фотографија со...