fbpx

Денеска е ден на жалост во Кавадарци

-

Градоначалникот на Кавадарци, Александар Панов, донесе одлука денешниот ден да биде прогласен за ден на жалост во градот, поради трикратното убиство што се случи во неделата.

На денот на жалоста, знамињата во општина Кавадарци ќе бидат истакнати на половина копје, а сите закажани културни и спортски манифестации се одложуваат.

Угостителските објекти кои се на територијата на Општина Кавадарци денеска ќе емитуваат класична музика.

На градските гробиштата во Кавадарци, денеска ќе бидат погребани Илија, Билјана и Снежана Леови, кои во неделата попладне, во нивната семејна куќа, беа убиени од нивниот зет.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
free online course
download lava firmware
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download