Цените на горивата остануваат исти, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Малопродажната цена на на „еуросупер БС-95“ останува 68 денари за литар, „еуросупер БС-98“ и понатаму ќе се продава за 70 денари, „еуродизел“ за 62,5, а екстра-лесното масло за домаќинство за 51,5 денари за литар.