fbpx

(ВИДЕО) НБА-кошаркар изненаден за Ноќта на вештерките

Кошаркарот Ерик Бледсои до смрт се исплашил на Ноќта на вештерките. Иако не станува збор за вистински диносаурус, Бледсои се извадил од памет од...

Какаду го прослави 100. роденден со торта

Во резерватот за животни во Тасманија е одржана роденденска прослава за какадуто Фред, кој наполни 100 години. Папагалот добил многу честитки, вклучувајќи ја и...

galerija 3

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ