fbpx

Републиканците победија на меѓуизборите во САД

Републиканците однесоа победа во двата дома на американскиот Конгрес на вчерашните меѓуизбори, освојувајќи мнозинство во Сенатот, како и во претставничкиот дом. Републиканците освоија сенаторски места...

Мексико: Уапсени градоначалникот и неговата сопруга, осомничени за исчезнувањето на студентите

Мексиканската полиција ги приведе поранешниот градоначалник на Игуала и неговата сопруга, кои се осомничени за смртта на шест лица во полицискиот напад и за...

(ВИДЕО) Бан Ки-Mун ги смеша Австрија и Австралија

Генералниот секретар на Обединетите нации, Бан Ки-Mун, за време на посетата на Виена, ги помеша Австрија и Австралија. - Посебно му благодарам на претседателот Фишер...

(ВИДЕО) Захарченко положи заклетва

Лидерот на проруските сили и премиер на самопрогласената народна република Донецк, Александар Захарченко, денеска и официјално положи заклетва на церемонијата на која беше инаугуриран за...

(ВИДЕО) Јавување во живо: Никој не очекувал ваков извештај

Метеорологот на „Ен-Би-Си“, Мајк Сејдел, доживеал нешто што никој не би го посакал. Неколку моменти пред да се јави во живо, на Сејдел му...

(ВИДЕО) Турција: 24 загинати при превртување на брод

Дваесет и четири лица загинаа откако брод со илегални имигранти се превртел во теснецот Босфор. Спасувачките екипи успеале да спасат седум лица од бродот, за...

(ВИДЕО) СДСМ: Владата е виновна за големото загадување

Македонската влада дозволи енормно повисоко загадување на воздухот, над максимално дозволените граници, со години. И покрај бројните апели за ризични последици, Владата не спроведе никаква...

(ВИДЕО) НБА-кошаркар изненаден за Ноќта на вештерките

Кошаркарот Ерик Бледсои до смрт се исплашил на Ноќта на вештерките. Иако не станува збор за вистински диносаурус, Бледсои се извадил од памет од...
Го совлада составот на Индијана Пејсерс со резултат 102:92

Антиќ триумфираше над Индијана

Во својот втор натпревар во НБА-лигата, екипата на Атланта хокс првпат пред своите гледачи во арената „Филипс“ го совлада составот на Индијана пејсерс со резултат...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ