fbpx

(ВИДЕО) НБА-кошаркар изненаден за Ноќта на вештерките

Кошаркарот Ерик Бледсои до смрт се исплашил на Ноќта на вештерките. Иако не станува збор за вистински диносаурус, Бледсои се извадил од памет од...
Го совлада составот на Индијана Пејсерс со резултат 102:92

Антиќ триумфираше над Индијана

Во својот втор натпревар во НБА-лигата, екипата на Атланта хокс првпат пред своите гледачи во арената „Филипс“ го совлада составот на Индијана пејсерс со резултат...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ