fbpx

(ВИДЕО) Хаваи: Лава од вулканот Килауе ја голтна првата куќа

Река лава, која со месеци се слева кон хавајскиот град Пахоа, ја уништи првата куќа, јавува „Би-Би-Си“. - Вулканската лава запали куќа во градот Пахоа...

Авторот на „Симпсонови“ го подарува своето богатство

На коавторот на култната анимирана серија „Симпсонови“, Сем Сајмон, во 2012 година му бил дијагностициран неизлечив рак на дебелото црево. Сепак, пред да почине,...

(ВИДЕО) Припадниците на ИСИС бегаат од Беиџи

Ирачката војска ги принудила џихадистите на Исламска држава да се повлечат од центарот на градот Беиџи, во кој се наоѓа најголемата ирачка рафинерија за...

(ВИДЕО) Пакистан: 58 загинати при судир меѓу автобус и камион

Педесет и осум лица загинаа, од кои 18 деца, при судир на автобус и на камион на автопат на југот во Пакистан, соопшти локалната...

(ВИДЕО) Израел: Еден загинат и тројца повредени со нож

Четиринаесетгодишно израелско девојче е избодено со нож на Западниот Брег, неколку часа откако израелски војник со нож беше ранет во Тел Авив. Израелскиот премиер...

(ВИДЕО) Терористички напад во Харков

Украинските власти денеска отворија истрага за тероризам, по бомбашкиот напад во Харков, при кој беа повредени 11 лица. Бомбашкиот напад во Харков, град во Источна...

(ВИДЕО) Гаф на „Си-Ен-Ен“: Маринец го убил Обама!

Вистинска интеренет-сензација стана кога телевизијата „Си-Ен-Ен“ пушти вест дека „Маринец тврди дека го убил Обама“. Овој голем пропуст се случи во нивните вести кои се емитуваат...

Џафери: Недоразбирања има, но дебата мора да постои

Во текот на мандатот, нормално е да се појавуваат одредени теми за кои ќе има различни разгледувања, ќе има дебата и јас мислам дека...

(ВИДЕО) Породилното, сепак, ќе го исплаќа Фондот?

Обврската да ги исплаќа надоместоците и натаму ќе ја има Фондот, одлучил Економскиот совет при Владата, во кој членуваат вицепремиерите и министрите од економските...

Дали македонската влада ќе им го скрати животот на своите граѓани?

Проблемот со загадувачот на воздухот во полошкиот регион, фабриката „Југохром фероалојс“ не е вчерашен. Компанијата која што произведува железо, челик и легури од железо,...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ