fbpx

Кљусев, Мијалков, Груевски: Кум за кум, братучед за моќ

Људмил Кљусев, кој на 12 ноември беше уапсен во САД, под обвинение за нелегално дистрибуирање наркотици, е син на првиот премиер на независна Македонија,...

Кљусев: Не останувам во САД, се враќам во Македонија и ќе се кандидирам за...

Људмил Кљусев, синот на првиот премиер на независна Македонија, Никола Кљусев, останува во притвор поради, како што проценил судот во САД, опасност од бегство,...

Македонија досега од ЕУ добила помош само по 20 денари за бегалец

Од 19 јуни до вчера низ Македонија минале 276.303 мигранти. И покрај најавите од ЕУ, земјава има добиено 90.000 евра помош - или околу 20...

Македонските медиуми различно ја прочитаа анкетата на ИРИ

Денеска Меѓународниот институт за демократија (ИРИ) објави анкета спроведена од „Брима“, преку интервју лице в лице, на примерок од 1.106 полнолетни македонски граѓани. Анкетата е направена...

Колку Зврлевски е неполитички обвинител, кажаа Јанкулоска и Ставрески во „бомбата“

Републичкиот јавен обвинител, Марко Зврлевски, кој изјави дека за него специјалното обвинителство е политичко обвинителство, во една од „бомбите“ на опозицијата беше споменат од...

Ван Хојте: Ја туркаше Катица и со велосипедот ги победи црните лимузини

Питер ван Хојте, белгискиот олеснувач со чие посредство работните групи на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и на ДПА го договорија законот и името на специјалниот...

Катица Јанева 24 часа владееше со „Гугл“

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, која утринава положи заклетва и официјално ја презеде функцијата, вчера беше вистинска енигма затоа што на пребарувачот „Гугл“ можеа...

„Твитер“: Катица го урна „Гугл“, Македонија си доби KATwoman

Jавната обвинителка, Катица Јанева, која рано утринава беше избрана за специјален јавен обвнител, е вистинска енигма. Освен името и кратка биографија, за јавната обвинителка...

Сите теми под мраз додека не се избере специјален обвинител

Работните групи на политичките партии за Договорот од Пржино, до 15 септември нема да разговараат за изборните закони и правила, туку целата енергија ќе...

Двата гола на Груевски завршија работа на „Твитер“

По вчерашниот натпревар каде екипата на Западен Балкан го победи тимот на Европската унија (ЕУ) со 4 – 2, во фудбалскиот меч што синоќа...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ