fbpx

Последно упатство: За 12.000 денари хонорар, повеќе од 6.000 денари придонеси

На вчерашниот семинар за пресметка на трошоците за хонорарно ангажираните лица, на кој учествувале авторските агенции и претставници од Фондот за пензиско осигурување, Управата...

Самарас не му оставил ни тоалетна хартија ни вифи-лозинка на Ципрас

Новиот премиер на Грција, Алексис Џипрас, синоќа при пристигнувањето во својата нова официјална резиденција се шокирал кога забележал дека администрацијата во заминување со себе...

Прв гаф: Ципрас бегал од часови по митологија!

Новоизбраниот грчки лидер Алексис Ципрас во својот победнички говор синоќа направи гаф, споменувајќи ја приказната за пророчицата Касандра од грчката митологија, пишува денеска британскиот...

Кежаровски е пуштен, ама го држат на кратко условно јаже

Новинарот Томислав Кежаровски е на слобода. Како што ненадејно беше затворен, по објавувањето на пресудата на Апелацискиот суд за две години затвор, така новинарот експресно...

„Вила Зора“: Ние се задушуваме, а градските татковци мирно спијат

Загадувањето е алармантно и вакви концентрации на штетни материи во воздухот, медицински кажано, се опасни по живот, велат од еколошкото друштво „Вила Зора“ од...

Волерс во бројки: За три години испил 1.050 еспресоа!

На заминување, американскиот амбасадор Пол Волерс, на невообичаен и модерен начин го синтетизираше тригодишниот мандат во Македонија. Во инфографикот, објавен на официјалната фејсбук-страница на Амбсадата...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ