fbpx
Македонија Страница 3333

Македонија

Нема спојување на новогодишните и на божикните празници

Не се предвидени спојувања на деновите за новогодишните и за божикните празници, информираат од Министерството за труд и социјална политика. „Во согласност со Законот за...
Во периодот после 19 часот денеска на сите прашања ќе одговора д-р Марија Хаџи Лега

Министерството за здравство направи фејсбук-страница за бременост

Фејсбук-страница за медицински консултации и за совети за здрава бременост креираше Министерството за здравство. Страницата е активна од вчера, а од денеска секој ден по...
Им се заканувале на вработени во „Водовод“ Тетово

Ќамили: Лица во црни униформи легитимираат во Тетовско

Земри Ќамили,заменик министерот за внатрешни работи, вчера потврди дека во Tетовско, лица во црни униформи легитимирале граѓани и им се заканувале. - Во неделата е...

Облачно и ветровито

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до девет Целзиусови степени,...

„Бомбата“ на Заев ќе била во меѓуетничките односи

„Бомбата“ со аргументи и со докази што ја има СДСМ против Груевски чепка во меѓуетничките односи, најави на вечерашната трибина во Битола лидерот на опозицијата,...

Специјализантите ќе полагаат пред камери

Специјализантите пред камери ќе го полагаат теоретскиот дел од колоквиумот. Полагањето ќе се емитува директно преку веб-страницата на Министерството за здравство. Ова идеја на министерот Никола...

„Потрага“ на Андријана Коровешовска победи на конкурсот за млади поети

Песната „Потрага“ на Андријана Коровешовска ја доби првата награда  на конкурсот за млади поети што го распиша Агенцијата за млади и спорт на Република...

Фонтана и релјефен столб ќе се градат на плоштадот ВМРО

На плоштадот ВМРО, пред седиштетото на владејачката партија, ќе се издигне столб со релјефи на кои ќе бидат прикажани ликови и настани што се значајни...

Трајановски и Латиновски ќе се сретнат со жителите на Бутел

Утре, во 13 часот, на улица Бутелска, во близина на расадникот на ЈП „Паркови и зеленило“, градоначалниците на Град Скопје и на Општина Бутел,...
се очекува Институтот за судска медицина да направи нова ДНК анализа

Телото на Дениса сепак не стигна во Македонија

Иако се очекуваше да биде донесено во земјава, телото на 23-годишната Дениса Маркоска од Прилеп, чиј живот трагично згасна кај островот Родос, сè уште е...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ