fbpx
Македонија Страница 3185

Македонија

Акција на УЈП и на полицијата во Сарај и во Тетово, се контролираат угостителски...

Силно присуство на специјалните полициските сили е забележано синоќа во скопската општина Сарај, а како што пренесуваат медиумите, слична била состојбата и во Тетово...

Облачно време се повремен дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Дождовите во текот на денот ќе почнат во западните и во јужните делови,...

Две лица во црна облека им се заканиле на вработени во тетовски „Водовод“, полицијата...

Министерството за внатрешни работи нема евидентирано лица во црни униформи кои легитимираат граѓани, туку е евидентирана само пријава дека две непознати лица им се...

Котески: АРМ ќе учествува во новата мировна мисија на НАТО во Авганистан

Армијата на Република Македонија (АРМ) својата соработка и лојалноста кон НАТО ја искажува, меѓу другото, и со извршувањето на мировните операции кои се предводени...

Активисти на ЛГБТ-заедницата протестираа пред зградата на Јавното обвинителство

Со молк и со транспаренти со натпис „Истрагата е во тек...до кога!?“, граѓански активисти денеска протестираа пред зградата на Основото јавно обвинителство во врска...
се очекува Институтот за судска медицина да направи нова ДНК анализа

Судот потпиша, телото на Дениса викендов ќе пристигне од Грција

Дозволата за транспорт на телото на Дениса Маркоска, од Грција во Македонија, ќе биде издадена денеска од судот на Родос, јавува дописникот на МРТ...
Командант Пантери вели дека се точни гласините дека во земјата патролираат членови на гардата на Илирида

Командант Пантери: Патролираме со 250 вооружени луѓе

Ндрецај Хамди од Урошевац, наречен командант Пантер, вели дека се точни гласините дека во земјата патролираат членови на гардата на Илирида облечени во црни...

Шекеринска во работна посета на Франција

На покана на француската Социјалистичка партија, потпретседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, престојува во неколкудневна работна посета на Франција, информираат од СДСМ. Во Париз, Шекеринска ќе...

Почна акцијата за чистење во општина Бутел

Градоначалниците на Скопје и на Општина Бутел, Коце Трајановски и Петре Латиновски, и директорите на јавните претпријатија, денеска присуствуваа на акција на јавните претпријатија...

Нов оглас за самовработување млади до 29 години

Агенцијата за вработување објави нов оглас за самовработување млади до 29 години.  Сите заинтересирани ќе можат да аплицираат во наредните 10 работни дена за проектот...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ