fbpx
Македонија Страница 2622

Македонија

Најсочните изјави на министерот Миле Јанакиески

Во снимените разговори што лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ги објави денеска, министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, заедно со министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, ја...

ВМРО-ДПМНЕ: Секој граѓанин знае зошто гласал за нас

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ реагира на денешната „бомба“ на Заев, која се однесува, како што рече лидерот на СДСМ, на изборни нерегуларности. „Денеска Зоран Заев продолжи со...

Кривичните пријави на СДСМ, Oбвинителството „ги зело во работа“

Основното јавно обвинителство Скопје денеска попладне со соопштение информира дека кривичните пријави за неовластено прислушување што ги поднесоа СДСМ, лидерот на партијата, Зоран Заев,...

Најсочните изјави на министерката Гордана Јанкулоска

Во снимените разговори, кои лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ги објави денеска, а се однесуваа на локалните избори во 2013 година, министерката за внатрешни...

Следната „бомба“ ќе пука во „Универзална сала“

Во вторник, во „Универзална сала“ на прес-конференција, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ќе ги презентира, како што најави, „најдрските и најзначајните измами во изборниот процес...

Протоѓер: „И он и жена му и децата, све у ендек ќе ги најдат…“

Во последните неколку аудиоснимки што денеска на прес-конференција ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вклучена е и таква во која се слуша разговор...

Средување телевизиско интервју за Груевски

Следниот блок аудиоснимки што денеска ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, според неговите зборови покажуваат како се договарале телевизиски содржини кои требало да...

Како се вршел притисок врз наставниците

Во четири аудиоснимки на разговори што денеска беа објавени на прес-конференцијата во седиштето на опозицискиот СДСМ, според Заев, се разобличува притисокот врз администрацијата за време...

Се правеле списоци за исплата на социјална помош

Заев на денешната прес-конференција објави и прислушуван разговор на Кире Божиновски, во врска со контрола во некој локал, во кој соговорникот тврди дека на сопственикот на локалот „му...

Се простуваат долгови во УЈП за време на избори

Заев во продолжението од денешната прес-конференција, објави разговори кои, според него, ја претставуваат манипулацијата со превозниците за време на изборниот ден. На првата од овие аудиоснимки...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ