Министерство за здравство: Во аптеките има инсулин

Тендерот за набавка на инсулинска терапија е веќе завршен, договорите со набавувачите се потпишани и сите инсулински аптеки низ земјата се снабдени со потребната инсулинска...

СДСМ: Власта на Никола Груевски воведува глоби до 3.000 евра за граѓаните

Социјалдемократскиот сојуз бара укинување на драконските казни за граѓаните што ги воведува Владата на ВМРО-ДПМНЕ во градежништвото, преку предлог-измените во Законот за градење, истакна денеска...

Мендух Тачи ги мери силите на Зијадин Села на теренот во Струшко

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи, викендов престојува во Струга и во Струшко. За вечерва е закажана средба со младите жители од струшкото село Лабуништа,...

Јанкулоска: Подготвени сме за истрага околу случајот со пасошите

Целосно е погрешен обидот да се исценира некаква афера со објавениот видеозапис за фалсификување пасоши. Очигледно е дека пристапот е нестручен и оној што...

Со закани изнудувале пари од Данец

Против струмичаните Ѓ.Д. (42), сопственик на а АОИЛ „Феникс“- Струмица, и Р.С.,(40), претседател на НВО „Порта“-Струмица, полицијата поднесе поднесе кривична пријава за изнуда. Според МВР,...

„Баланс“ до Тодоров: Каде исчезна донираниот инсулин, вреден 700.000 евра?

Каде исчезна донираниот инсулин, вреден 700.000 евра, за само еден месец и која е причината за нов дефицит, го прашуваат министерот за здравство Никола...

Три лица повредени со нож вчера попладне во Скопје

На улицата Џон Кенеди во Скопје, вчера, околу 15 часот, непознато лице со нож им нанело повреди на Б.С. (26) и на Х.С. (18), двајцата...

15-годишник осомничен за напад на средношколец во Тетово

15-годишен малолетник од Тетово е осомничен дека вчера, околу 16 часот, во Тетово, во поранешното Средно медицинско училиште, прободел со нож ученик по тепачка...

Поповски на Самит на франкофонијата во Дакар

Министерот за надворешни работи, Никола Попоски, следните два дена ќе учесствува на 15. Самит на Франкофонијата, посветен на темата „Жените и младите, вектор на...

Иванов ќе се обрати на Конференција за млади лидери „Предизвици и можности за балканското...

На дводневната Конференција за млади лидери „Предизвици и можности за балканското лидерство денес“, која почнува денеска, ќе се обрати претседателот на Република Македонија, Ѓорге...

НАЈНОВИ

ВИСТИНОМЕР СТОРИЈА

БАЛКАН