Vrasje e trefishtë: U gjet trupi i vrasësit të dyshuar

  Ushtari profesionist D.M. (40), i dyshuar për vrasje të trefishtë  që sot në mëngjes ndodhi në rrethinën e Probishtipit në Zletovë, është personi trupi...

Протест пред Министерството за труд и социјална политика

Денеска, членови на Националната мрежа против насилството врз жените и семејното насилство, пред Министерството за труд и социјална политика, одржаа протест по повод 25...

Државата ќе „наметнува“ социјализација, родителите и наставниците ќе свиркаат

Министерството за образование и наука вчера информираше дека во тек е реализацијата на проектот „Заедничка грижа за правилно насочување на учениците“, која има цел...

Уставниот суд ја отфрли иницијативата на Жерновски за спорниот ДУП

Уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, во која се оспорува усвојувањето на три детални урбанистички планови. Градоначалникот Жерновски...

Тројно убиство: Осомничениот најден обесен во близина на селото?!

Во близина на Злетово, полицијата пронашла обесен маж, за кој се претпоставува дека е професионалниот војник Д.М. (40), осомничен за тројното убиство што утрово...
Извештајот се однесува на известувањето на 10 национални медиуми во кои се спомнуваат пратениците и Собранието

Бојкотот на пратениците, поинтересен од донесувањето закони

Во период од 1 до 31 октомври, медиумите најчесто го споменувале Собранието во контекст на пошироките политички случувања, враќањето на пратениците на ДПА во...

ВМРО-НП: Да се каже колку точно ученици Албанци и Македонци има во Бутел

ВМРО - Народна партија со внимание ги следи новинарските коментари на телевизија „Алсат-М“ за состојбите во училиштето „Арсениј Јовков“ во скопската општина Бутел, а...

Министерство за транспорт и врски: Субвенциите за авиокомпаниите се во согласност со европските правила

Уште во 2012 година, Министерството за транспорт и врски, на барање на Министерството за инфраструкура на Косово, испрати допис во кој се образложени меѓународните...

Тројно убиство: Осомничениот, вооружен до заби, дошол во Злетово

Четириесетгодишниот професионален војник Д.М. пред да го изврши тројното убиство во Злетово бил на стража и по завршувањето на работните обврски, со комлетна воена опрема,...

Професионален војник осомничен за тројното убиство во Злетово

Четириесетгодишен професионален војник е осомничен за тројното убиство што утрово се случи во Злетово, пренесуваат медиумите. Според првичните информации, тој ги застрелал родителите на својата...

НАЈНОВИ

ВИСТИНОМЕР СТОРИЈА

БАЛКАН