Во Драчево повреден градежен работник

Градежен работник тешко се повредил попладнево во околината на „Марков манастир“ во Драчево. Работникот, бушејќи со градежна машина, во еден момент си ја зафатил и ногата,...

Стружанка – жртва на филмско грабнување

Струшката полиција вчера добила пријава за грабнување, а жртва била четириесет и двегодишна жителка на градот. Како што информираат оттаму, случајот го пријавил локален адвокат,...

Воз прегазил човек кај Згрополци

Вработен во „Македонски железници“, утрово, дваесетина минути по полноќ, во велешката полиција пријавил дека товарниот воз кој сообраќал на релација Трубарево-Гевгелија, транзит за Солун,...

Шестмина притворени за пренесување илегални мигранти

Македонската полиција, изминативе неколку дена, до Јавното обвинителство поднела кривични пријави против осум лица, осомничени за илегално пренесување мигранти. Осомничените биле приведени во четири одвоени...

Жител на Џепчиште осомничен за кражба на дрва

Триесет и шестгодишен жител на тетвоското село Џепчиште заработил кривична пријава, откако со трактор натоварен со дрва за огрев, завчера ù побегнал на полициската патрола,...

Еден загинат и четворица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово – Скопје

Жител на кумановското село Черкези го загубил животот, а четворица негови соселани се тешко повредени во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случила на...

Македонска банда арамии пустошела цркви и куќи во Австрија

Австриската полиција трага по неколкумина македонски државјани, осомничени дека се дел од криминална банда која извршила серија тешки кражби во неколку градови во земјата,...

Скопјанец осомничен за серија кражби во Кратовско

Кратовската полиција поднела кривична пријава против дваесет и седумгодишен скопјанец, осомничен дека извршил серија кражби во верски објекти и во продавници во градот и...

Албански државјанин крадел огревни дрва во Струшко

Патрола на струшката полиција вчера привела албански државјанин додека товарал дрва за огрев во околината на селото Дренок. Станува збор за Ч.А.(30) од Либраж, Албанија,...

Кривична за светиниколец кој фалсификувал пари

Четириесет и шестгодишен жител на Свети Николе е осомничен дека минатиот месец на вработена во продавница ù подметнал фалсификувана банкнота од 200 евра. Како што информираат...

НАЈНОВИ

ВИСТИНОМЕР СТОРИЈА

БАЛКАН