Ограбен жител на струшко Делгожди

Жител на струшкото село Делгожди, вчера во полиција пријавил дека арамија провалил во неговиот дом и украл куфер во кој имало лични документи и...

Љубе Бошкоски бара психијатриско вештачење на судијата во случајот „Ровер“

На денешното судско рочиште за случајот „Ровер“, на кое беа предвидени завршни зборови, Љубе Бошкоски побарал психијатриско вештачење и изземање на судијата Илија Трпков...

Деветмина приведени за тепачката во автобусот на ЈСП

Полицијата привела девет лица, кои се осомничени дека учествувале во тепачката што вчера попладне се случила во автобус на ЈСП со број 64. Во информацијата...

Обвинителството тврди дека за спогодбата по сообраќајката кај Демир Капија согласност дал претставник на...

Јавното обвинителство како неосновани ги отрфла реакциите на роднините на загинатите во сообраќајката кај Демир Капија и смета дека изречената казна е соодветна за...

Тројца повредени во тепачка во градски автобус

Три момчиња, од кои двајца малолетници, вчера попладне биле повредени во тепачка со друга група, што се случила во автобус со број 64, објавува...

Ќе се прави нова обдукција на телото на Дениса во Македонија

Институтот за судска медицина во Скопје доби одобрение да направи нова обдукција и ДНК-анализа на телото на 23-годишната прилепчанка Дениса Маркоска, која беше пронајдена...

Полицијата открила илегални мигранти по верижен судир на возила

Четири возила вчера попладне предизвикале верижен судир на автопатот Скопје - Куманово, а полициските екипи кои дошле да интервенираат, при увидот, откриле дека во...

Тензично на судењето за случајот „Ореше“, полицијата спречила инцидент

Судската полиција спречила инцидент во судница во Основниот суд во Велес, каде денеска почна новото, четврто по ред, судење за случајот „Убиство во Ореше“,...

Одложено судењето на втората група демонстранти против пресудата за „Монструм“

Судскиот процес против втората група демонстранти што предизвикаа нереди за време на протестите по објавувањето на пресудата за случајот „Монструм“, во јули годинава, пред...

Утврден идентитетот на починатиот мотоциклист

Скопската полиција го утвдрила индетитетот на мотоциклистот што утрово почина во близина на Зелениот пазар, во центарот на Скопје. Станува збор за Перо П. (52) од...

НАЈНОВИ

ВИСТИНОМЕР СТОРИЈА

БАЛКАН