fbpx

Брок: Проширувањето на ЕУ не смее да запре

Денеска во Европскиот парламент во Брисел се одржа дебата на Комитетот за надворешни работи за извештаите за напредок за земјите од Западен Балкан, со...

300 стари стечаи чекаат некој да ги купи!

Законот за старите стечаи, кој беше најавен уште пред да почне кампањата за предвремените парламентарни избори во април годинава и кој беше донесен на 31 јануари...

Обвинетите од „Монструм“ сакаат во „Идризово“ за полесно да контактираат со нарачателите?

Тројца од обвинетите од случајот „Монструм“ барале да бидат префрлени во скопскиот затвор „Идризово“ за да можат да комуницираат со нарачателите на петкратното убиство кај...

Мицотакис: Самарас мислеше дека може да стане Александар Велики

Поранешниот грчки премиер Константинос Мицотакис, со остар тон го нападна актуелниот прв човек на грчката влада и негов некогашен штитеник, Андонис Самарас, за нерешавањето...

Јанкулоска: Подготвени сме за истрага околу случајот со пасошите

Целосно е погрешен обидот да се исценира некаква афера со објавениот видеозапис за фалсификување пасоши. Очигледно е дека пристапот е нестручен и оној што...

Јанкулоска: Обрасците за пасоши ги набавуваме од германска фирма и го знаеме точниот број

Опозицијата преку своето партиско гласило се обиде да создаде една непријатна атмосфера, но ниту на последните избори, ниту на кои било други, Државната изборна...

„Фокус“ пронајде работилница за „црни пасоши“, МВР не верува!

Анонимен граѓанин до редакцијата на неделникот „Фокус“ доставил водеоматеријал на кој се гледа дека во приватен стан или куќа се изработуваат пасоши, објави денеска...

(ФОТО) Пратениците од власта одат на „Проверено“

На седницата на Собранието наменета за пратенички прашања, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се потсетуваа што сè Владата има напрвено досега. Имено, тие ја читаа новата програма „Проверено“,...

Животот стана најевтина стока: Десет убиства за седум месеци

Последните случаи на убиства, вчерашното во Злетово и тоа пред неколку недели во Кавадраци, по својата зачестеност и по бројот на жртви, алармираат и...

Државата ќе „наметнува“ социјализација, родителите и наставниците ќе свиркаат

Министерството за образование и наука вчера информираше дека во тек е реализацијата на проектот „Заедничка грижа за правилно насочување на учениците“, која има цел...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ