fbpx

Заев: Алчноста на Груевски за недвижности немала граници

„Секоја прес-конференција на проектот „Вистината за Македонија“ откри по едно лице на Никола Груевски. Правел фалисфикати, прислушувал граѓани. Денеска ќе видите дека овој човек...

Никој не признава дека се подготвуваат избори

Иако во моментов и двете најголеми партии ја негираат или отфрлаат идејата дека се подготвуваат за избори, на терен состојбата е сосема поинаква. Оваа...

Ти мене трибина, јас тебе митинг…

Додека владејачката ВМРО-ДПМНЕ најавува типичен предизборен митинг за недела во Скопје, како контратрибина на онаа на СДСМ во „Универзална сала“, која, исто, на моменти заличи...

Јанакиески: Не знам колку сурови да бидеме…

Андреј Жерновски, градоначалникот на Општина Центар, денеска во хотелот „Бест вестерн“ презентираше дел од „бомбите“ што се однесуваат на изборните нерегуларности во таа општина и...

Парите за панорамското тркало може да спасат 516 Тамари

Панорамското тркало што ќе биде поставено на мост на реката Вардар, ќе чини 956 милиони денари, односно речиси 15,55 милиони евра. Оваа сума од 15,5...

Јанакиески, ако се суди според снимките, треба да заглави 24 години во затвор

Миле Јанакиески, според Кривичниот законик, би требало да биде осуден најмалку на 24 години затвор доколку се покаже дека аудиоснимките што ги презентираше Зоран Заев се веродостојни, доколку...

Груевски – Столтенберг: Честитики за реформите, загриженост за состојбата

Македонија е важен партнер на НАТО и ја поддржуваме на патеката кон членство во НАТО, изјави генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на прес-конференцијата по...

Заев побара преодна влада и услови за избори

Зоран Заев говореше на крајот од вечерашната трибина на СДСМ која наликуваше на предизборен митинг. Според него, ова што се случува сега е перверзна реалност...

Шекеринска: Ова се луѓе што не им веруваат на своите и на својата држава

  На трибината зборуваше и потпретседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска. - Кога корумпирани и забегани луѓе се плашат од сè, тие го знаат само стравот. Тие,...

Јанкулоска: Нека шибаат, не е проблем!

На вечерашната трибина на СДСМ, беа објавени и снимки од разговори на Миле Јанакиески, кој со директор од затвор договара влијание врз затворениците за нивното...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ