fbpx

Студентите од техничките факултети ја бојкотираат наставата

Студентите од техничките факултети ја бојкотираа наставата еден ден пред седмиот пленум наречен „Автономна зона“, на кој треба да се дискутира за окупација на...

Собранието вонредно и скратено ќе расправа за законите за високо образование и за хонорарци

Собранието ненадејно, денеска, во 13 часот, ќе ја одржи 36. седница, на која на дневен ред ќе бидат измените на Законот за плаќање придонеси...

Заев: Прислушувани биле и функционери и опозиционери

Снимени разговори меѓу новинари со лидерот на опозицијата, Зоран Заев, негови разговори со пријатели и со неговата ќерка, разговор меѓу министерката за внатрешни работи,...

Заев објави прислушувани разговори на политичари, новинари, бизнисмени

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конфереција обелодени дека располага со материјали за прислушување на повеќе од 20.000 граѓани. Тој, на новинарите, им ги...

Уште двајца уапсени во акцијата „Пуч“

Двајца се уапсени попладнево во продолжение на акцијата „Пуч“. Според информациите од МВР, едниот уапсен е вработен во министерството, на возраст од 52 години, а...

Небото пак се отвори, Армијата дојде на помош во Пелагонија

Пороен дожд од утрово врне во битолско-пелагонискиот регион. Новите врнежи се уште поголема опасност за поплавената општина Новаци. Надлежните преку цела ноќ ги зајакнуваа насипите...

Спорните снимки сè уште на „Јутјуб“, МВР „постапува“

Снимките од средбата меѓу премиерот Никола Груевски и лидерот на опозицијата, Зоран Заев, на кои двајцата разговараат за доказите од случајот „Бомба“ и за...

Бура во Атина: Контрапротести за поддршка на Ципрас

Во знак на гнев за одлуката на Европската централна банка да не се прифаќаат повеќе државни обврзници од грчките банки, голем број грчки граѓани...

Црна се уште опасна за Новаци

Се стабилизира состојба во битолскиот дел на Пелагонија по пресекувањето на патот Битола-Новаци, но и натаму нивото на Црна и излевањето на реката е опасно...

Го пресекоа патот кој води до РЕК Битола

Штетите од поплавите по пелагониското поле станаа минорни откако Црна Река почна да ги поплавува и заробува во своите домови и жителите на селото...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ