fbpx

Собир на ВМРО-ДПМНЕ во Штип: автобусите пристигнаа, дроновите полетаа

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска во спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип, во 13 часот, ќе одржи голем народен собир, како дел од карванот на собири...

Со натписи „Уа цензори“ почна протестот пред МРТВ

Стотина граѓани се собраа пред Македонската радио-телевизија (МРТВ) на протестот, кој почна во 12 часот,  поради одбивањето на националниот сервис да ги емитува аудиоснимките...

Иако Кинезите ги избришаа, „Гугл“ уште ги чува страниците со сумите за автопатите

Старите страници на кинеската компанија „Синохидро“, која ги гради автопатите Кичево – Охрид и Миладиновци – Свети Николе – Штип, сè уште можат да...
Министерот за транспорт и врски во работна посета

Ќе одговара ли Груевски за мобинг врз Јанакиески?

Во аудиоснимките што вчера ги објави Зоран Заев, се слуша како премиерот Никола Груевски го притиска министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, да даде мислење...

Две години без Младенов: Нè остави без да ни каже зошто

Точно пред две години, на 27 март 2013 година, во ендек кај клучката Хиподром беше пронајдено телото на новинарот и сопственик на неделникот „Фокус“,...

Колку милиони евра се договорите на Јанакиески и на Груевски?

Двата спорни договори за кои се разговара во снимките што денеска ги објави лидерот на опозицијата, Зоран Заев, се однесуваат на изградба на автопатите Миладиновци...

Нова „бомба“ на Заев: Еве како Груевски местел тендери и кршел закони

„Ветивме дека целaта вистина за злосторството врз нашиот народ ќе ја објавиме. На сите им е јасно и покажавме колку бил нечесен Никола Груевски. Формирал...

Одмаздата на Тамара: Забеганите* проекти добија нова единица мерка

.title span { font-size: 20px; vertical-align: super; } По текстот на „Мета“, дека парите за панорамското тркало, кое ќе чини 15,5 милиони евра, можат...

Кој му плати на Никола Груевски да оди во Брисел?

Речиси сите медиуми објавија неточна информација дека премиерот Никола Груевски на 19 и на 20 март бил во Брисел. Па и „Мета“. Фотографиите од...

Обвинителството цела година прибирало докази за аферата „Актор“

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција прибира докази за случајот „Актор“, кој во март минатата година, на прес-конференција, го обелодени опозицискиот СДСМ,...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ