fbpx

Денеска протести за Мартин Нешковски во повеќе градови

За денеска во 18 часот, во повеќе градови низ Македонија се најавени протести со барање одговорност за прикривањето на убиството на Мартин Нешковски. Во групата...

Полицијата ги лови демонстрантите и „парадира“ по Партизанска

Полицијата ги растури демонстрантите пред Владата, кои претходно тргнаа кон булеварот Партизански одреди, каде во моментов се движат само полицајците, а граѓани од страна подбивно ракоплескаат...

Пристигнаа водените топови, полицијата со штитови ги потиснува демонстрантите

Веќе неколку часа голема група граѓани, револтирани од прикривањето на убиството на Мартин Нешковски, протестираат пред Владата извикувајќи „убијци“, „доста беше молк“, „кого браните“,...

Протестите пред Владата траат, демонстрантите порачуваат дека нема да си одат

Веќе неколку часа голема група граѓани револтирани од прикривањето на убиството на Мартин Нешковски протестираат пред Владата извикувајќи „убијци“, „доста беше молк“, „кого браните“,...

„Не си одиме“, порачаа демонстрантите пред Владата

Веќе неколку часа, голема група граѓани, револтирани од прикривањето на убиството на Мартин Нешковски, протестираат пред Владата извикувајќи „убијци“, „доста беше молк“, „кого браните“,...

Демонстрантите за Нешковски ги спуштија на пола копје знамињата пред Владата

Група граѓани, извикувајќи „убијци“, „доста беше молк“, „кого браните“, „оставка“, „ќе одговарате“ и друго, протестираат пред Владата револтирани од прикривањето на убиството на Мартин...

Специјалци ги спречија демонстрантите за Нешковски да влезат во Владата

Група граѓани, извикувајќи „убијци“, „доста беше молк“, „кого браните“, „оставка“, „ќе одговарате“ и друго, протестираат пред Владата револтирани од прикривањето на убиството на Мартин...

„Бомба“ на Заев: Никола Груевски се обидел да ја убие вистината за Мартин Нешковски

„Презедовме обврска да ја објавиме целата вистина за криминалното работење на Груевски. Јавноста дозна дека за Никола Груевски и за неговите соработници нема ништо...

Матурата ќе се полага, наставата ќе се бојкотира, пред МОН ќе се протестира

Матурантите кои протестираа и ја бојкотираа наставата ќе ги пополнат пријавите за државна матура, но нема да го прекинат бојкотот на наставата. Тие велат...

Кои се најдолго со Груевски и кому му треба одмор?

„Не дека сме безгрешни, имавме и грешки и пропусти, но покажавме најмногу од сите политички гарнитури досега. Заради тоа, повремено се потребни и освежувања...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ