fbpx

Мајката на мртвото дете во Штип не верува дека тоа само заталкало

Тригодишниот Чинар Сулејманов бил пронајден мртов во близина на викенд-населбата Суитлак во Штип, потврди полицијата. Детето е најдено на еден километар од куќата кадешто живее...

Исчезнатото тригодишно дете од Штип пронајдено мртво

Тригодишниот Чинар Сулејманов, кој исчезна пред два дена, изутринава бил пронајден мртов во близина на викенд-населбата Суитлак во Штип, потврдија од полицијата. Детето е најдено на...

Судот во Хаг ќе одлучува за сопственоста на Јени џамија во Битола

ИВЗ ќе бара од меѓународниот суд во Хаг да пресуди за сопственоста на Јени џамија, еден од најрепрезентативните историски споменици од отоманската архитектура во...

Хигиеничарка од градинка во Блатец заболена од менингит, три деца на антибиотска терапија

54-годишна хигиеничарка од детската градинка во виничко Блатец заболела од тешка форма на заразен менингит. По земањето примероци, кај три од вкупно 13 деца...

Концерт на Ана Гацева и на Татјана Џорлева во Штип

Вечерва во 19 часот, во Музичката академија во Штип, концерт ќе одржат пијанистките Татјана Џорлева, професор по пијано на штипската Музичката академија, и Ана...

Повеќе од 200 лица уапсени во Варшава

Најмалку 215 луѓе беа уапсени по судирите што избувнаа во Варшава кога полски националисти излегле на улиците за да го одбележат Националниот ден на...

Споменикот на Александар во Штип бил исправен, покажала контролата

Вчерашниот инцидент, кога врз 12-годишно дете падна тешка мермерна плоча од постаментот на споменикот на Алексаднар Македонски на плоштадот во Штип, го отвори прашањето...

Преспанци ги чекаат парите од Владата за обештетување од невремето

Преспанските овоштари чекаат абер од Владата кога ќе им ги исплати парите како обештетување од невремето кое во јули годинава уништи преку 3.000 хектари...

Мермер од споменик на Александар Македонски падна и повреди дете во Штип

Полуметарска мермерна плоча од споменикот на Александар Македонски на плоштадот во Штип, денеска по 14 часот паднала врз 12-годишно дете. Според првичните податоци, по завршувањето...

Интерпелација за претседателката на битолскиот совет, Силвана Ангелевска!?

Советникот на НСДП од Битола, Благојче Котевски, денеска на седница на Совет побара интерпелација за претседателката на советот, Силвана Ангелевска од ВМРО-ДПМНЕ. Советникот обвини...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ