fbpx

Говор на омраза
(ВИДЕО)

Во нејзиното најново видео Кика Авеиро ни кажува за омразата со која што се соочуваме секојдневно на социјалните медиуми. „Некако многу полесно ни е да напишеме нешто негативно за некој или за нешто отколку да дадеме некој позитивен збор“ – вели таа

Водич за деца за новиот корона вирус (видео)

„Кома“ дизајн студио изработија ново видео за деца како водич за новиот корона вирус. Во видеото има одговори на прашањата за корона вирусот, како тој...

Љубовна приказна во карантин (видео)

Фотограф од Њујорк споделува серија видеа на неговиот Инстаграм како на креативен начин запознал девојка, иако и двајцата се во карантин. Џереми ја забележал Тори...

10 Нетфликс серии во периодот на самоизолација (видео)

Земете пуканки или некое јаболко, покријте се со ќебенце, одмарајте и уживајте во седењето дома со некоја од овие одлични серии: 1. The Good Place Една...

Со Jутјуб и д-р Фаучи против корона вирусот (видео)

Доктор Ентони Фаучи е човекот кој во последните неколку недели може да се забележи до претседателот на САД на секоја пред конференција. Тој е...

Италијански инженери преправија маски за нуркање од „Декатлон“ во респираторни маски и ги споделија скиците на интернет (видео)

Откако успешно изработија резервни делови за респираторните апарати за кои се појавил огромен недостиг во болниците во северна Италија преплавени со пациенти заразени со...

СЗО до младите: Не сте непобедливи, Ковид-19 може да ве смести во болница, дури и да ве убие (видео)

И младите, исто така, можат да заболат па дури и да умрат од корона вирусот и затоа мора да избегнуваат мешање во групи и...

Рудникот САСА треба да плати глоба од 65.000 евра и да...

Министерство за животна средина и просторно планирање (МЖСПП) информира дека рудникот САСА треба да плати глоба во висина од 50.000 евра, а за одговорното...
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download intex firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=