fbpx

Како се изработува накит од отпадна пластика
(ВИДЕО)

Приказната на Елена Арсовска за изработка на накит од отпадна пластика, усвоеното барање од Град Скопје на студентите за целодневно работење на градската библиотека „Браќа Миладиновци“, поднесеното барање од студентите до ЈСП-Скопје за продолжување на важноста на бесплатните билети до февруари се само дел од прилозите што ги донесува најновата епизода на емисијата „Шорткат“

„Hearts so Cold“ нов сингл на Борис Цветановски

„Hearts so Cold“ е новиот сингл на македонскиот музичар Борис Цветановски, со сценско име Ris Flower. Песната од 22 ноември е достапна за преглед...

За тартуфарството и најскапата габа на светот во новото издание на „Шорткат“

Во новото издание на емисијата за млади „Шорткат“, кое ќе биде објавено денеска во 19 часот, носиме нови и интересни содржини. Заврши КОП 26, Конференцијата...

Венецуелски оркестар од 8.573 музичари со нов Гинисов рекорд за свирење на „Словенскиот Марш“ на Чајковски

Венецуелскиот Национален Систем за младински и детски оркестри познат како „Еl Sistema“ го постави новиот Гинисов рекорд за светски најголемиот окрестар што брои 8.573...

Филмот „Северен пол“ на Марија Апчевска ја освои главната награда на „ЗИНЕБИ“, фестивалот во Билбао

Последниот снимен краток филм на Марија Апчевска-Петровска успеа да ја добие главната, прва филмска награда на 63-то издание на ЗИНЕБИ - Билбао Интернационален Фестивал...

„Вараети“ го смести Горан Столевски меѓу најдобрите 10 режисери за 2022 година

Списанието за филмска, музичка и театарска уметност, „Вараети“ ја објави својата листа на режисери кои не треба да ги пропуштиме во годината што следи....

„Пустелија“ – соработка на Љубојна и Дулелуд (Dulelud)

Македонскиот етно состав Љубојна и продуцентот Дулелуд (Dulelud) го претставија својот прв заеднички проект, песната „Пустелија“. Песната е микс на електронска музика и препознатливиот...
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download coolpad firmware
Download WordPress Themes
free download udemy paid course