fbpx

Барањата за достоинствен менструален циклус во фокус во новата епизода на „Шорткат“
(ВИДЕО)

Иако живееме во современо општество, за менструацијата која се смета за прв знак за плодноста или половата зрелост, кај нас сè уште владее стигма и се зборува во кодови кои се употребуваат уште од минатиот век. Милиони девојки и жени не се во состојба да управуваат со својот менструален циклус на достоинствен, здрав начин

10 Нетфликс серии во периодот на самоизолација (видео)

Земете пуканки или некое јаболко, покријте се со ќебенце, одмарајте и уживајте во седењето дома со некоја од овие одлични серии: 1. The Good Place Една...

Со Jутјуб и д-р Фаучи против корона вирусот (видео)

Доктор Ентони Фаучи е човекот кој во последните неколку недели може да се забележи до претседателот на САД на секоја пред конференција. Тој е...

Италијански инженери преправија маски за нуркање од „Декатлон“ во респираторни маски и ги споделија скиците на интернет (видео)

Откако успешно изработија резервни делови за респираторните апарати за кои се појавил огромен недостиг во болниците во северна Италија преплавени со пациенти заразени со...

СЗО до младите: Не сте непобедливи, Ковид-19 може да ве смести во болница, дури и да ве убие (видео)

И младите, исто така, можат да заболат па дури и да умрат од корона вирусот и затоа мора да избегнуваат мешање во групи и...

Како е да се седи дома? (видео анкета)

Како е да се седи дома? Како луѓето се справуваат со оваа ситуација? Што прават по дома? Дали се плашат? Во новото видео, Кика...

Како да не ви е досадно дома (Видео)

Во најновото видео Кика Авеиро споделува 5 совети што може да правите по дома овој период за да не ви е досадно и да...
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
free online course
download redmi firmware
Download WordPress Themes Free
free download udemy course