fbpx

Нови мерки за заштита од КОВИД-19
(ВИДЕО)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за новите мерки во врска со пандемијата од КОВИД-19 што неодамна ги усвои владата. „Пандемијата од корона вирусот во суштина ни покажа колку е важно секој член од едно општество да биде свесен и одговорен за своите постапки“ – вели таа.

Која е улогата на новинарите (видео)

Во новото видео Кика Авеиро зборува за влијанието на новинарите врз општеството и животот на луѓето. “Вистинските информации во ова време сега во суштина...

Семејно насилство (видео)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за податоците од најновото истражување за семејно насилство. “Двојната виктимизација е дополнителен плус проблем кое се јавува...

CtrlZ предизвик (видео)

Во нејзиното ново видео, Кика Авеиро споделува повеќе за #CtrlZChallenge. „Дечки снимајте ајде, знаете колку е интересно?“ - вели таа. Погледнете го видеото: https://youtu.be/LMShCUH-YgU

Седум идеи за социјализација што можете да ги направите од дома (видео)

Кика Авеиро во нејзиното ново видео ни дава идеи за поминување на време по дома или во карантин за тие што неодамна се вратени...

Сто дена тренинг во два метра базен: Како Ева од Скопје се прилагоди на новите услови (видео + галерија)

Настанатата ситуација поради ковид-19 пандемијата најмалку ги штедеше индивидуалните спортови. Oвој период е голем предизвик за пливачите, кои поради затварањето на базените беа принудени...

Ковид-19 е уште тука (видео)

Во новото видео Кика Авеиро зборува отворено за тоа што мисли за моменталната ситуација: “Сега се плашам повеќе отколку на почетокот“ - вели таа. Погледнете...

АРМ од Норвешка доби 13.500 брзи тестови за ковид, 10.000 му...

Министерството за одбрана денеска доби 13.500 брзи тестови за ковид-19, помош од Кралството Норвешка која ја побарало пред две недели, објасни министерката за одбрана...
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download coolpad firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download