fbpx

Дали психолозите можат да ги откријат нашите тајни на други луѓе?
(ВИДЕО)

Во новата епизода на емисијата „Шорткат“ коментираме дел од најпознатите митови за менталното здравје и посетата на психолог. Во неделната епизода на вестите за млади ја носиме и веста за дигиталната апликација и алатка за асистивна технологија „Сиборд“, за јавниот настан „Блокирај ја омразата. Сподели љубов!“ што изминатив викенд се одржа во Градски парк, како и за Неделата на женското здравје.

Од Титови пионери до топлес-девојки: Како југословенските ТВ-серии за деца го прикажуваа летото?

Темата на летото како период во кој децата откриваат нови работи, растат низ авантури и се развиваат во адолесценти беше често обработувана во југословенската...

Маричиќ за Порталб: Во Северна Македонија нема „заштитени поларни мечки“, судството се реформира (ВИДЕО)

Во интервју за Порталб.мк, министерот за правда Бојан Маричиќ, зборува за процесот на реформирање на судскиот систем, како едно од основните барања за зголемување...

Куче го прекина временскиот извештај на руска телевизија, одземајќи го микрофонот од репортерката

Извештај за временската состојба во Русија се претвори во вирално видео кое кружи низ социјалните мрежи, откако златен ретривер избра несоодветен момент за играње...

Што треба да знаеме за вакцините? (Видео)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за најчесто поставуваните прашања поврзани со Ковид-19. „Со цел да дознаам малку повеќе за овие нови варијанти...

Сексуално образование? (Видео)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за новостите во образованието меѓу кои е сексуалното образование. „Сексуалното образование се случува, само прашањето е дали...

Vaksajns.mk vs Јавна соба (Видео)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за Јавна соба и за неодамнешните случки со веб-страницата vaksajns.mk. „Сопственикот на vaksajns.mk вели: Ми изгледа многу опасно...
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download huawei firmware
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free