fbpx

Што се тоа фишинг напади?
(ВИДЕО)

Што се тоа фишинг напади, зошто се опасни за нас како корисници на интернетот и што треба да направиме за да се заштитиме од ваквите напади.

Откажано шоуто на Викторија Сикрет 2019 (видео)

Шоуто на Викторија Сикрет 2019 е откажано по 24 години традиција. Веста не доаѓа како изненадување бидејќи веќе некое време читаме дека компанијата има...

Дали децата ни се во депресија? (видео)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро ја покрена темата за менталното здравје меѓу децата. - Најмалиот пациент со депресија има само 7 години. Само 7...

Јане со порака од ОН: Ми пречат пречките во околината, а не мојата

Јане Велковски, 11-годишен застапник за правата на децата со попреченост од Македонија говореше на собирот во Генералното собрание на Обединетите нации „Триесет години од...

На Светскиот ден на детето младите од владата побараа „повеке акција“

Во чест на Светскиот ден на детето, 20 ноември, во владата се одржа средба на премиерот Зоран Заев и неколку министри, со млади лица...

Наскоро „Младите бунтовници“ на Нетфликс (видео)

Во раните 2000-ти владееше тотална „Ребелде“ хистерија во целата држава, се собираа албуми со самолепливи сликички, се купуваа тетратки со главните ликови од серијата,...

„ФинХакатон2“ за стратегија за наградната игра „МојДДВ, #МојаНаграда“

Министерството за финансии и Фондот за иновации и технолошки развој од 29 ноември до 1 декември ќе организира ФинХакатон2 чија цел е изготвување на...

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Програмата „Aspire Balkans“ ги уведува заинтересираните жени во претприемништвото

Како почеток на пре-акселераторската програмата „Aspire Balkans“ која има за цел да ги охрабри девојките и жените од земјава да станат претприемачки и својата бизнис идеја да ја претворат...