fbpx

И со и без корона вирус, исти се проблемите за возење велосипед во земјава
(ВИДЕО)

Со какви потешкотии се соочуваат велосипедистите во главниот град, кои иако во време на пандемија решиле да користат безбедно средство за патување, на патот до нивната дестинација наидуваат на многу препреки

YouTube: PewDiePie достигна 100 милиони следачи и се ожени

Феликс „Пјудипаи” Келберг (PewDiePie) стана првиот соло креатор кој достигна 100 милиони следачи на YouTube. Феликс е јутубер од Шведска кој креира видеа и...

Тодрик Хал – YouTube феномен на големата сцена

Тодрик Хал (Todrick Hall) е еден од најголемите уметници на дигиталната ера чии видеа оваа година го донесоа до награда на VMA видео наградите....

Лажен мотивациски Гуру?

Џеј Шети (Jay Shetty) е моментално еден од најпопуларните мотивациони говорници со милиони следбеници и прегледи на YouTube, Фејсбук и Инстаграм. Тој се етаблираше...

Хигиена во училиштата: Тоалетите се „гланцаат“ само пред инспекција? (Видео)

Во своето ново видео на Youtube, Кика Авеиро ги анализира информациите за нивото на хигиена во училиштата во кои учи иднината на државата. Информациите...

Антикорупциска сатира: Украдените пари да се вратат кај народот (ВИДЕО)

Младите од „Че Теам ТВ“ го продуцираа своето второ видео. Преку сатирична содржина во повеќе продолженија тие ги третираат проблемите со кои се соочуваат...

Метју Галт: World of Warcraft Classic – Носталгија трип за игра што не постои

Кога се пријавив во World of Warcraft Classic за прв пат минатата недела, избрав сервер со ниска популација за да ги прескокнам редовите за...
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
free download udemy course
download huawei firmware
Download WordPress Themes Free
free online course