fbpx

Сајбер безбедноста и човековите права на Интернет во фокус на новата епизода на „Шорткат“
(ВИДЕО)

Институциите не успеале правилно да комуницираат за сајбер нападите што погодија повеќе државни интернет-страници изминативе месеци. Во новата епизода на Шорткат, во која главна тема се сајбер безбедноста и човековите права на Интернет, претставуваме дел од резултатите од истражувањето на Фондацијата Метаморфозис

Јане со порака од ОН: Ми пречат пречките во околината, а не мојата

Јане Велковски, 11-годишен застапник за правата на децата со попреченост од Македонија говореше на собирот во Генералното собрание на Обединетите нации „Триесет години од...

На Светскиот ден на детето младите од владата побараа „повеке акција“

Во чест на Светскиот ден на детето, 20 ноември, во владата се одржа средба на премиерот Зоран Заев и неколку министри, со млади лица...

Наскоро „Младите бунтовници“ на Нетфликс (видео)

Во раните 2000-ти владееше тотална „Ребелде“ хистерија во целата држава, се собираа албуми со самолепливи сликички, се купуваа тетратки со главните ликови од серијата,...

„ФинХакатон2“ за стратегија за наградната игра „МојДДВ, #МојаНаграда“

Министерството за финансии и Фондот за иновации и технолошки развој од 29 ноември до 1 декември ќе организира ФинХакатон2 чија цел е изготвување на...

Џокер, првиот филм за возрасни кој заработи милијарда долари

Џокер е првиот филм во историјата обележан како филм за возрасни (R-rated) кој заработил милијарда долари. Уште од неговото излегување во кината во октомври,...

Јане Велковски, 11 годишен застапник за деца со попреченост ќе зборува во Обединетите нации во Њујорк

“Навистина сум многу возбуден затоа што ова е огромен настан. Но истовремено сум многу среќен затоа што ќе можам да му кажам на целиот...

Заврши пријавувањето за субвенциониран оброк, рокот за аплицирање за студентски стипендии истекува денес

Во сабота, на 3 декември заврши рокот за пријавување за остварување на правото на субвенциониран студентски оброк, кој започна од 25 ноември, информираше денеска Министерството за образование и наука...
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
udemy course download free
download intex firmware
Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=