fbpx

Седум идеи за социјализација што можете да ги направите од дома
(ВИДЕО)

Кика Авеиро во нејзиното ново видео ни дава идеи за поминување на време по дома или во карантин за тие што неодамна се вратени од странство.

Со изнајмен точак околу светот (видео)

По најавата дека од пролет во Скопје ќе има систем за изнајмување точаци, Кика Авеиро во нејзиното ново видео од прва рака ни ги...

По притисокот на јавноста „Близард“ одлучи да му ја врати наградата на Hearthstone шампионот кој во официјален стрим ги поддржа протестите во Хонг Конг

Гејминг гигантот „Близард“ се соочува со критики на меѓународна сцена откако го суспендираше на 12 месеци професионалниот играч на Hearthstone, Нг Ваи Чунг со...

„Challenger“: Апликација на група млади за почист воздух и награди за „зелени километри“

Група млади креираат прва македонска мобилна апликација наречена „Челенџер“ (Challenger) која ќе ви постави предизвик да пешачите и возите велосипед и да бидете наградени,...

Принцот Хари и Ед Ширан за Светскиот ден на менталното здравје (видео)

Принцот Хари и Ед Ширан се здружија во видео за денот на Менталното здравје. Целта на видеото е да се подигне свесноста за менталното...

Повик до младите за создавање дигитални решенија за инклузија на деца и млади со попреченост

Фондот за деца на Обединетите нации, заедно со Фондацијата „Телеком за Македонија“, денес објави отворен повик со кој се повикуваат младите иноватори да достават...

Младите ќе можат да се стекнат со дигитални вештини преку платформата „МладиХаб“

Во канцеларијата на претседателот Стево Пендаровски во центарот на Скопје, се отвори простор „МладиХаб“, која претставува платформа за дигитални вештини на младите лица овозможувајќи...
9
ДЕНА ЗА #CTRLZCHALLENGE

Девојката што почина од ковид-19 на 24 годишна возраст, немала други болести

Пациентката на 24 годишна возраст која денеска почина на Клиниката за инфективни болести, немала никакви претходни хронични заболувања, вели директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, д-р...
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
free download udemy course
download karbonn firmware
Download Nulled WordPress Themes
online free course