fbpx

Дружбата и садењето во градината „Бостание“ е главна тема на новата епизода на „Шорткат“
(ВИДЕО)

Како функционира општествената градина „Бостание“ во Скопје и на кој начин младите може да се приклучат во заедничкото садење, дружба и едукација на ова место ќе биде главна тема во најновата епизода на емисијата за млади „Шорткат“

Работилница за најчестите форми на злоупотреба на интернет и темната страна на дигиталната технологија

Злоупотребата на дигиталните уреди, како компјутери, мобилни телефони, конзоли за видеоигри и преносни уреди, ќе биде тема на дискусијата што в сабота во 12...

Аплицирајте на младинскиот предизвик „Generation Unlimited 2019/20“

УНИЦЕФ и Фондацијата „Телеком за Македонија“ ги повикуваат сите млади од 14 до 24 години да се приклучат на отворениот повик за креирање дигитални...

Твитер забрани објавување политички реклами, Фејсбук уште цврсто одбива

Твитер објави дека става забрана за платени политички реклами. Во својата објава директорот на Твитер вели дека ја ставаат оваа забрана бидејќи достигнувањето на...

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ доделува 42 нови стипендии за студенти

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ по 12. пат доделува стипендии на студенти на Фармацевтскиот и Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ од Скопје. Годинава се...

Студенти на ФЕИТ освоија прво место на меѓународниот натпревар по „LabVIEW“  

Македонската екипа од Факултетот за електротехника и информациски технологии, повторно, освои прво екипно место на меѓународниот натпревар по „Лабвју“ (LabVIEW). Македонската екипа ја сочинуваа...

Младите иноватори од ООУ „Лазо Ангеловски“ создадоа рециклирачки систем

Учениците од ООУ „Лазо Ангеловски“ создале аквапоничен рециклирачки систем, финансиран од Фондот за иновации и технолошки развој преку програмата „Предизвик за млади истражувачи“, информираат...

За неполни два месеца „Снепчет Плус“ надминала еден милион претплатници

Апликацијата Снепчет соопшти дека стигнала до бројка од еден милион претплатени корисници од лансирањето на „Снепчет Плус“ (Snapchat Plus), својата платена верзија, од крајот на јуни годинава, пишува „The...
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
lynda course free download
download mobile firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy free download