fbpx

Дали психолозите можат да ги откријат нашите тајни на други луѓе?
(ВИДЕО)

Во новата епизода на емисијата „Шорткат“ коментираме дел од најпознатите митови за менталното здравје и посетата на психолог. Во неделната епизода на вестите за млади ја носиме и веста за дигиталната апликација и алатка за асистивна технологија „Сиборд“, за јавниот настан „Блокирај ја омразата. Сподели љубов!“ што изминатив викенд се одржа во Градски парк, како и за Неделата на женското здравје.

Јане Велковски, 11 годишен застапник за деца со попреченост ќе зборува во Обединетите нации во Њујорк

“Навистина сум многу возбуден затоа што ова е огромен настан. Но истовремено сум многу среќен затоа што ќе можам да му кажам на целиот...

Што сака Генерацијата Z (Видео)

Во нејзиното ново Јутјуб видео, Кика Авеиро ги споделува резултатите од нејзината онлајн анкета на тема „Што сака генерацијата Z“. Во генерацијата Z спаѓаат...

“OK Boomer” – генерацијата Z го возвраќа ударот

OK Boomer (Ок Бумер) е најновото меме кое последниве месеци кружи низ генерацијата Z (1997-2012) и генерацијата миленијалс (родени 1981–1996). Младите ја користат фразата...

„Темната страна на дигиталната технологија“ не е толку мрачна, велат професионалците

На 09.11.2019 г. во Скопје претставникот на Македонската асоцијација за развивање игри – МАГДА Петар Котевски одржа работилница насловена како „Темната страна на дигиталната...

Патувачка работилница за видео-игри за основци

Патувачка работилница за деца за изработка на видео-игри од утре тргнува во неколку градови во државата (Свети Николе, Крива Паланка, Чашка, Радовиш).  Работилницата е...

Гласачката екипа на Мишел Обама (видео)

Речиси една година пред наредните претседателски избори во САД, поранешната прва дама Мишел Обама објави ново видео на Инстаграм во кое заедно со група...
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course
download huawei firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy free download