fbpx

Ctrl - Z

Македонските креативци се плашат да почнат Јутјуб канал за да не ги исмеваат?

Додека влогерите кои се занимаваат со мода и шминка во светот стануваат мега ѕвезди преку нивните Јутјуб видеа, имаат милиони претплатници и верни фанови,...

Џамила Џамил: Не се фрустрирајте од тежината!

Актерката Џамила Џамил (Jameela Jamil) позната по улогата во популарната серија The Good Place започна позитивно движење на Инстаграм со кое ги инспирира луѓето...

Јутјуб ќе престане да прикажува видео реклами за деца

Јутјуб најавува дека ќе престане да ги користи децата како целна група за реклами. aмериканската Федерална комисија за трговија (Federal Trade Commission - FTC)...

Error 1200: Кога градоначалникот вози по велосипедската патека во Тетово (видео)

Младите од Че Тим ТВ го реализираа продолжението на видеото за Антикорупција. Клучното прашање е: Колку велосипедски патеки има во Тетово? Колку се безбедни?...

Загаден воздух: Ќе дишеме ли оваа зима? (видео)

Во државата имаме сериозен проблем со загадувањето на воздухот. Во нејзиното ново видео Кика Авеиро забележува дека надлежните не се доволно ангажирани околу решавањето...

Јутјуберката Лили Синг – прва жена водителка на Late night шоу

Лили Синг или повеќе позната под псевдонимот "IISuperwomanII" станува првата жена водителка на Late night шоу. Веќе со години таа е една од...

Фотомомент

Спортувањето на отворено за време на корона пандемијата не е забрането, напротив, се препорачува. Но, со задолжително одржување растојание од најмалку 2 метра

Младите ќе добијат еднократна помош од 3.000 денари за купување македонски...

Средношколците не помлади од 16 години и редовните студенти не постари од 29 години се дел од листата корисници на финансиска поддршка предвидена со...
Kodra e Diellit 2020 - Çe Team TV
01:47
За животот во студентските домови
12:25
Јавна соба и зошто женското тело е сеуште табу тема?
06:11
Testi PISA & Njeri Drit (2019) EP 03
05:49
Скопје се гуши во сообраќаен метеж и секојдневна битка за паркинг
02:51
Medi & Njeri Drit (2019) EP 01
02:31
Врсничко насилство
08:41
Топ 5 заблуди за проверка на факти
01:39
Лабораторијата која го мери загадувањето се реконструира, акредитацијата најрано догодина
01:37
Децата и депресијата
08:16
Што сака Генерацијата Z
07:17
𝐓𝐑𝐀𝐍𝐒𝐏𝐎𝐑𝐓𝐈 𝐏𝐔𝐁𝐋𝐈𝐊 𝟐 🚌
04:00
Како се делат фотелји во С. Македонија?
05:51
На изнајмен точак околу светот
04:16
Со воз до аеродромот во Скопје
02:25
Возовите на пат да изумрат
02:24
ERROR 1200 ❌ Shtegu i Biçikletave 🎥
01:40
Останавме Без Воздух
05:01
(не) Хигиена во училиштата
09:58
ERROR 1200 ❌ Anti-Korrupsioni 🎥
01:15
Половина година по несреќата во Ласкарци: Ужалени семејства, многу сомнежи и малку одговори
02:00
Градење без компас - Клучните патишта доцнат со изведба над 8 години
02:11
Македонски автопатишта: Асфалт на рати - друмарина за камати
02:21
Проект без реализација - Четири децении од идејата за трамвај во Скопје
02:22
Каде исчезнаа македонските возови? - Замирањето на патничкиот железнички сообраќај
02:12
Чекорите на Македонија кон НАТО
02:42
Хорор во Скопје: Половина век негрижа за канцерогениот линдан
01:41
Квалитет на воздухот - Увоз на користени автомобили
01:32
Демистификација на ЕУ интеграциите - Квалитет на воздух
02:18
Клучните моменти во НАТО интеграциите
02:09
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course
download karbonn firmware
Download WordPress Themes Free
free online course