fbpx

За тартуфарството и најскапата габа на светот во новото издание на „Шорткат“
(ВИДЕО)

Ви го претставуваме Ангел Борисовски, човекот кој се занимава со тартуфарство, не многу позната професија кај нас. Тимот на „Шорткат“, заедно со Ангел и неговите Лагота, тргна во авантура низ македонските шуми. Ја баравме најскапата подземна габа на светот.

Принцот Хари и Ед Ширан за Светскиот ден на менталното здравје (видео)

Принцот Хари и Ед Ширан се здружија во видео за денот на Менталното здравје. Целта на видеото е да се подигне свесноста за менталното...

Повик до младите за создавање дигитални решенија за инклузија на деца и млади со попреченост

Фондот за деца на Обединетите нации, заедно со Фондацијата „Телеком за Македонија“, денес објави отворен повик со кој се повикуваат младите иноватори да достават...

Младите ќе можат да се стекнат со дигитални вештини преку платформата „МладиХаб“

Во канцеларијата на претседателот Стево Пендаровски во центарот на Скопје, се отвори простор „МладиХаб“, која претставува платформа за дигитални вештини на младите лица овозможувајќи...

Научно докажано (лошото) влијание на Фејсбук?

Неодамна е објавен извештајот за социјалната мрежа Фејсбук спроведена врз студенти од Тексас. Во ова истражување учествувале две групи студенти од кои едната група...

Error 1200: Вака обично се добива возачка дозвола во Македонија (видео)

Младите од тим „Че Тим ТВ“ во следното видео откриваат како ја добил дозволата човекот којшто го прегазил „градоначалникот“. За повеќе детали, погледнете го...

12-годишната Лили се бори против загадувањето со пластика во Тајланд

12-годишната Рајлин Сатидтанасарн, позната како Лили е една од учесниците на протестот од 20 септември при кој тие симулираа „умирање“  пред Министерството за природни...
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download
download mobile firmware
Download Nulled WordPress Themes
download udemy paid course for free