fbpx

Колку загадува еден автомобил?
(ВИДЕО)

Главна тема на новата епизода на „Шорткат“ се климатските промени и зголемените емисии на стакленички гасови од транспортот во земјава, кои се последица на растечкиот број на возила кои сообраќаат по улиците.

„Интерлингуа“ организира бесплатни курсеви по албански јазик за студенти

Центарот за странски јазици „Интерлингуа“ од 4 мај ќе организира бесплатни онлајн курсеви по албански јазик за почетници. Проектот за овие активности на тема...

Студентите од државните студентски домови нема да плаќаат партиципација за првите 11 дена од март

Сите студенти кои користат легло во студентските домови во Скопје, „Стив Наумов“, „Кузман Јосифовски Питу“ и „Гоце Делчев“ нема да плаќаат партиципација за сместувањето...

Милано ќе реконструира улици за да овозможи повеќе простор за велосипедисти и пешаци

Северниот италијански град Милано и околниот регион Ломбардија кои беа особено погодени од пандемијата на корона вирусот, воедно се и меѓу најзагадените области во...

„Фејсбук“ во САД ги блокира лицата што повикуваат на протести против мерката карантин

Фејсбук информираше дека ќе ги отстранува содржините што се залагаат за собири и протести што се противат на меркaта за карантин и владиното здравство....

„Go Green“ со петиција бараат енергетско-ефикасни училишта на сончева енергија

Здружението за одржлив развој и заштита на животната средина Go Green започна петиција со која бараат институциите да посветат повеќе внимание и ресурси на...

Тинејџерки од Авганистан создаваат суперевтин респиратор од автомобилски делови

Речиси секое утро во авганистанскиот град Херат, група од пет тинејџерки напорно работат за да создадат функционален суперевтин респиратор за болни од Ковид-19, користејќи...
Фото GTA San Andreas Remastered

Нови игри коишто е планирано да излезат во претстојниов период

Многу значајни информации за излегувањето на нови игри ни доаѓаат периодов, за коишто сме сигурни дека владее огромен интерес меѓу гејмерите во земјава. Па така, GTA трилогијата добива ремастер. Се...
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download huawei firmware
Download Premium WordPress Themes Free
online free course