fbpx

Младите и железницата
(ВИДЕО)

Новата епизода на емисијата за млади „Шорткат“ повторно носи интересни и актуелни теми, при што акцентот го ставивме на младите и железницата.

Младите ќе можат да се стекнат со дигитални вештини преку платформата „МладиХаб“

Во канцеларијата на претседателот Стево Пендаровски во центарот на Скопје, се отвори простор „МладиХаб“, која претставува платформа за дигитални вештини на младите лица овозможувајќи...

Научно докажано (лошото) влијание на Фејсбук?

Неодамна е објавен извештајот за социјалната мрежа Фејсбук спроведена врз студенти од Тексас. Во ова истражување учествувале две групи студенти од кои едната група...

Error 1200: Вака обично се добива возачка дозвола во Македонија (видео)

Младите од тим „Че Тим ТВ“ во следното видео откриваат како ја добил дозволата човекот којшто го прегазил „градоначалникот“. За повеќе детали, погледнете го...

12-годишната Лили се бори против загадувањето со пластика во Тајланд

12-годишната Рајлин Сатидтанасарн, позната како Лили е една од учесниците на протестот од 20 септември при кој тие симулираа „умирање“  пред Министерството за природни...

Нова серија од Шејн Досон еден од најпознатите јутјубери

Долго очекуваната документарна серија на Shane Dawson (Шејн Досон) заедно со Jeffree Star (Џефри Стар) е конечно тука. Шејн е еден од првите јутјубери...

Сара Џесика Паркер го пофали „Медена земја“, а ја критикуваа зошто не додала “Северна“ во името

Познатата актерка Сара Џесика Паркер, најпозната по нејзината улога на Кери во серијата „Сексот и градот“, објави на својот Инстаграм профил неверојатни пофални зборови...

Во тек е пријавувањето за работилницата „Слем за животот во Скопје“

Во тек е конкурсот за пријавување на креативно-едукативната работилница „Слем за животот во Скопје“, која е отворена за лица од сите возрасти што живеат или престојуваат во главниот град. Работилницата...
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
online free course
download coolpad firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy paid course