fbpx

Сексуално образование?
(ВИДЕО)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за новостите во образованието меѓу кои е сексуалното образование. „Сексуалното образование се случува, само прашањето е дали ќе се случува под контролирани околности или ќе се случува дома без никој да ги гледа, без никој да знае за тоа?“, вели таа.

Фејсбук воведува опција за онлајн дејтинг, за сега само во САД

Фејсбук ја пушти во употреба најновата опција за онлајн дејтинг во САД. Платформата Фејсбук на дневна база ја користат 1.5 милијарди лица кои отсега...

Truth Hurts е број еден на „Билборд“ листата на најпопуларни 100 песни

Lizzo (Лизо) влегува во историјата како петта жена афроамериканка во историјата, која имала број еден песна на престижната „Билборд“ листа на најпопуларни 100 песни....

YouTube: PewDiePie достигна 100 милиони следачи и се ожени

Феликс „Пјудипаи” Келберг (PewDiePie) стана првиот соло креатор кој достигна 100 милиони следачи на YouTube. Феликс е јутубер од Шведска кој креира видеа и...

Тодрик Хал – YouTube феномен на големата сцена

Тодрик Хал (Todrick Hall) е еден од најголемите уметници на дигиталната ера чии видеа оваа година го донесоа до награда на VMA видео наградите....

Лажен мотивациски Гуру?

Џеј Шети (Jay Shetty) е моментално еден од најпопуларните мотивациони говорници со милиони следбеници и прегледи на YouTube, Фејсбук и Инстаграм. Тој се етаблираше...

Хигиена во училиштата: Тоалетите се „гланцаат“ само пред инспекција? (Видео)

Во своето ново видео на Youtube, Кика Авеиро ги анализира информациите за нивото на хигиена во училиштата во кои учи иднината на државата. Информациите...
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
free download udemy course
download lava firmware
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download