fbpx

Сексуално образование?
(ВИДЕО)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за новостите во образованието меѓу кои е сексуалното образование. „Сексуалното образование се случува, само прашањето е дали ќе се случува под контролирани околности или ќе се случува дома без никој да ги гледа, без никој да знае за тоа?“, вели таа.

Фотограф го тужи Џастин Бибер за „украдена“ фотка

Фотограф го тужи Џастин Бибер бидејќи објавил негова папараци фотка на својот Инстаграм профил, без да го посочи фотографот кој ја направил фотографијата. Фотографот...

Џенифер Анистон го скрши Инстаграм

Џенифер Анистон конечно реши да отвори Инстаграм профил и го урна рекордот во Гинисовата книга на рекорди за Инстаграм профил кој најбрзо стигнал до...

Со изнајмен точак околу светот (видео)

По најавата дека од пролет во Скопје ќе има систем за изнајмување точаци, Кика Авеиро во нејзиното ново видео од прва рака ни ги...

По притисокот на јавноста „Близард“ одлучи да му ја врати наградата на Hearthstone шампионот кој во официјален стрим ги поддржа протестите во Хонг Конг

Гејминг гигантот „Близард“ се соочува со критики на меѓународна сцена откако го суспендираше на 12 месеци професионалниот играч на Hearthstone, Нг Ваи Чунг со...

„Challenger“: Апликација на група млади за почист воздух и награди за „зелени километри“

Група млади креираат прва македонска мобилна апликација наречена „Челенџер“ (Challenger) која ќе ви постави предизвик да пешачите и возите велосипед и да бидете наградени,...

Принцот Хари и Ед Ширан за Светскиот ден на менталното здравје (видео)

Принцот Хари и Ед Ширан се здружија во видео за денот на Менталното здравје. Целта на видеото е да се подигне свесноста за менталното...

„Фејсбук“ да го откаже планот за детска верзија на Инстаграм, бараат експерти за јавно здравје

„Кампањата за без комерцијално детство“ упатила писмо до извршниот директор на „Фејсбук“, Марк Закерберг, во кое го повикува да ги откаже плановите за лансирање на верзија од социјалната мрежа...
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
online free course
download lava firmware
Premium WordPress Themes Download
online free course