fbpx

Сексуално образование?
(ВИДЕО)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за новостите во образованието меѓу кои е сексуалното образование. „Сексуалното образование се случува, само прашањето е дали ќе се случува под контролирани околности или ќе се случува дома без никој да ги гледа, без никој да знае за тоа?“, вели таа.

Со кошаркарската легенда Коби Брајант и неговата ќерка, загина и тричлено семејство

Во хеликоптерска несреќа загина НБА-легендата Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џана Брајант која се сметаше за негова наследничка во кошарката. Помеѓу жртвите во несреќата...

Секое училиште треба да обезбеди услови за одржување менструална хигиена

Мијалник, влошки, тампони, менструални чашки, сапун, хартија и две корпи за ѓубре. Ова е сѐ што е потребно да се направи и обезбеди во...

Фондот за иновации го објави третиот предизвик за млади истражувачи

Основните и средните училишта ќе може да аплицираат за третиот „Предизвик за млади истражувачи“ на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР), од денеска...

Кике Цветче, јутјуберка: Младите најмногу се интересираат за прашања кои директно ги засегаат

Во светот јутјуберството веќе се смета за професија сама по себе, но кај нас тоа сè уште e во своите зачетоци. Една од ретките...

Онлајн платформата „Ново име” секој месец нуди дo 2.500 евра за млади таленти во Македонија

Проектот „Ново уме”, кој вчера и официјално беше промовиран им нуди шанса за младите од Македонија за на светот да му покажат некој свој...

„Крпен студентски живот“: Едвај тројка за животот во скопски студентски дом

На скалата од 1 (многу лош) до 5 (одличен),  квалитетот на живот во студентските домови, студентите го оцениле со просечна оценка од 2,93. Просечната...

Средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“ денеска одбележува 76 години постоење

Денеска по повод одбележувањето 76 години постоење на средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов го посети училиштето во присуство на директорката, Маја Салиу. „Во изминативе...
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free
download lenevo firmware
Premium WordPress Themes Download
free download udemy paid course