fbpx

Колку се слуша гласот на народот?
(ВИДЕО)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за претстојните припреми за новогодишните празници во тек на пандемијата. „Многумина сметаа дека за време на светска пандемија апсолутно не е приоритет да се трошат толку многу пари на сијалички за Нова Година“ – вели таа.

Трамп, ама за ајкулите

Твитер е несомнено омилената социјална платформа на претседателот на САД, Доналд Трамп. Во последните неколку денови, по поднесеното барање за негов импичмент, на неговиот...

Најголема средношколска журка вечерва на Школка во Градски парк

Десет имиња од скопската андерграунд сцена ќе се претстават на Школка во Градскиот парк, со почеток во 19.30 часот. Забавата ќе трае до доцна, а...

Младите без средства за контрацепција што можат да се земат на рецепт

И покрај тоа што невладините организации редовно реагираат, младите во Македонија сѐ уште не можат да купат ниту едно контрацептивно средство на рецент со...

Грета Тунберг: Различноста не е болест и науката не нуди мислења туку факти

По говорот на Самитот на ООН за климатски промени шведската активистка Грета Тунберг ги коментираше огромниот број на напади против неа кои се појавија...

Грета ја исмејуваа и навредуваа откако повика на акција против климатските промени

16-годишната Грета Тунберг од Шведска од неодамна стана лицето на борбата против климатските промени. На 23 септември таа одржа говор на Климатскиот самит на...

Уапсен еден осомничен за DDoS напад над WoW Classic серверите

Веднаш по лансирањето на World of Warcraft Classic на играчите им беше отежнат процесот на логирање во самата игра. Една од причините, покрај големиот...

Екологистите бараат ревизија на законот и заштита на Шара од нови мали хидроцентрали

Граѓански организации бараат од Министерството за животна средина да направи ревизија на законот за прогласување на дел од Шар Планина за национален парк, бидејќи, како што велат, предложениот не...
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course
download intex firmware
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free