fbpx

Нови мерки за заштита од КОВИД-19
(ВИДЕО)

Во нејзиното ново видео Кика Авеиро зборува за новите мерки во врска со пандемијата од КОВИД-19 што неодамна ги усвои владата. „Пандемијата од корона вирусот во суштина ни покажа колку е важно секој член од едно општество да биде свесен и одговорен за своите постапки“ – вели таа.

Error 1200: Кога градоначалникот вози по велосипедската патека во Тетово (видео)

Младите од Че Тим ТВ го реализираа продолжението на видеото за Антикорупција. Клучното прашање е: Колку велосипедски патеки има во Тетово? Колку се безбедни?...

Загаден воздух: Ќе дишеме ли оваа зима? (видео)

Во државата имаме сериозен проблем со загадувањето на воздухот. Во нејзиното ново видео Кика Авеиро забележува дека надлежните не се доволно ангажирани околу решавањето...

Јутјуберката Лили Синг – прва жена водителка на Late night шоу

Лили Синг или повеќе позната под псевдонимот "IISuperwomanII" станува првата жена водителка на Late night шоу. Веќе со години таа е една од...

Упатство за врвно „ванила“ WoW искуство

Се мислите да почнете со левелирање во Класик? Не сте сигурни што е со целиот хајп околу оваа „ванила“ верзија на WoW? Ако би...

Фејсбук воведува опција за онлајн дејтинг, за сега само во САД

Фејсбук ја пушти во употреба најновата опција за онлајн дејтинг во САД. Платформата Фејсбук на дневна база ја користат 1.5 милијарди лица кои отсега...

Truth Hurts е број еден на „Билборд“ листата на најпопуларни 100 песни

Lizzo (Лизо) влегува во историјата како петта жена афроамериканка во историјата, која имала број еден песна на престижната „Билборд“ листа на најпопуларни 100 песни....
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
download udemy paid course for free
download xiomi firmware
Download WordPress Themes
online free course