fbpx

Колку е тешко да се занимаваш со пчеларство?
(ВИДЕО)

Главна тема на новата епизода на „Шорткат“ е пчеларството во државата. Проследете го интервјуто со Нацо Јовчевски – млад пчелар кој живее од пчеларството и работи на зачувување на македонската автохтона пчела

Јанкуловски ќе биде ректор на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ и во следните три години

Актуелниот ректор на најстариот универзитет во државата „Св. Кирил и Методиј“, проф. д-р Никола Јанкуловски, е избран да биде на функцијата и во следните...

Секој втор ученик во основно или средно училиште во Скопје бил жртва на врсничко насилство

Околу половина од учениците во основните и во средните училишта во Скопскиот Регион или 48,3 отсто биле жртви на врсничко насилство или булинг, еднаш...

Тројцата професори не се повлекуваат од трката за ректор на УКИМ, туку кандидатурите ги ставаат во мирување

Професорите Петар Атанасов, Вујица Живковиќ и Драги Димитриевски ги отфрлија тврдењата дека се повлекуваат и го бојкотираат изборот за ректор. „Ние вчера јасно и гласно...

Студентите се жалат дека им недостигаат лични работи од собите во „Стив Наумов“, надлежните работат на случајот

Облека, обувки, средства за лична хигиена, постелнина се само дел од личните работи за кои група студенти сместени во студентскиот дом „Стив Наумов“ во...

Партиите да ги земат предвид потребите на младите, потенцираат младинските организации

Во однос на претстојните парламентарни избори, реакција и низа препораки упатија од Мрежата за спречување на одлив на мозоци, во која членуваат седум младински...

Ученици и родители побараа нова паралелка наместо приемен испит во средното медицинско училиште

Група родителите и ученици утрово протестираа пред средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“ во Скопје каде требаше да се одржат квалификацистите испити за прием во...
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy free download
download samsung firmware
Free Download WordPress Themes
free download udemy course