fbpx

Твитер ќе означува и отстранува објави со лажни тврдења за Ковид-19

Од социјалната мрежа Твитер во понеделникот изјавија дека ја прошируваат нивната полиса во врска со содржината која се спротиставува на препораките во борбата со...

Фејсбук и Инстаграм со нови опции за поддршка на малите бизниси

Инстаграм и матичната компанија Фејсбук најавија неколку нови фунцкии кои ќе им овозможат на корисниците да ја искажат нивната поддршка за малите бизниси. Новите...

Седи дома и собирај попусти – нова мобилна апликација Challenger Дома

Пуштена во употреба новата апликација Challenger Дома, која ги предизвикува корисниците да останат дома, со што собираат поени кои можат да се заменат за...

Facebook со новата алатка Messenger Rooms ќе биде конкуренција на Zoom

Компанијата Фејсбук ја објави својата нова алатка Messenger Rooms, со која се овозможува групни аудио и видео повици со најмногу 50 луѓе. Исто така,...

Бројот на корисници на Zoom достигна 300 милиони

Бројот на корисници на платформата Zoom, за три недели се зголемил за 100 милиони, откако претходно евидентираше пораст од 10 на 200 милиони корисници,...

Twitter ќе брише објави со дезинформации за 5Г технологијата

Социјалната мрежа Твитер соопшти дека ќе ги отстранува непотврдените тврдења и дезинформациите кои предизвиквуваат паника и содржина која ги охрабрува луѓето да дејствуваат поради...

Порталб: Во очекување на репрогласување на заштитено подрачје, Матка и понатаму...

Додека кањонот Матка ги чека административните процедури да биде прогласен за заштитено подрачје, во езерото Матка и понатаму има моторни чамци, кои според одлуката...
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
udemy course download free
download micromax firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course